Unikátní operace v SurGal Clinic metodou VISIONAIRE

Dovolujeme si Vás informovat, že se v naší nemocnici dne 8.11.2011 uskutečnila unikátní a v podmínkách České republiky revoluční operace náhrady kolenního kloubu za využití metody Visionaire. Jedná se o první provedenou operaci tohoto druhu v ČR. Operace proběhla dle plánu, bez jakýchkoliv komplikací a s dosažením plánovaného výsledku.


Tato metoda je díky svým výborným výsledkům dlouhodobě využívána při operacích ve vyspělých státech EU a Ameriky. K dnešnímu dni se na světě provedlo již bezmála 40.000 operací za využití této metody. Metoda Visionaire je povolena k plnému klinickému použití v Evropě, potažmo České republice.

Metoda Visionaire spočívá ve výrobě přesné šablony (originálních řezacích bloků) pro správnou implantaci náhrady kolenního kloubu a to v závislosti na anatomii konkrétního pacienta. Řezací bloky jsou vyrobeny na základě vyšetření MRI a 3D počítačových simulací. Virtuální interaktivní 3D simulace má operatér trvale k dispozici při operaci, aby si mohl průběžně kontrolovat skutečný stav s kýženým.

Tato metoda výrazně zmírňuje invazivitu operace (rozsah a přesnost odstranění kosti), zkracuje délku operace (kratší anestezie), snižuje riziko infekce a krevní ztráty a zaručuje přesný výsledek operace bez nutnosti reoperace z důvodu nesprávného umístění náhrady. Následná rekonvalescence po zákroku je výrazně kratší právě díky zmírněné invazivně operace a zásahu do kostí.

Klient po operaci dostane voucher přípravy operace a vysterilizované řezací bloky, podle kterých bylo při operaci postupováno, na památku. Tím je zaručeno, že bloky byly vyrobeny jen pro něj. Metoda zatím není v sazebníku VZP a proto si za ni klienti přímo platí.

Bližší informace o této metodě jsou k dispozici v tomto článku. Ilustrativní záběry z operace naleznete v naší videogalerii.

Tisková zpráva ve formátu PDF

11.11.2011


Zpět