Oddělení LDN

Oddělení LDN 1
vedoucí lékař: prim. MUDr. Zdeněk Zatočil, primář LDN
tel. 530 506 450, 723 961 676
staniční sestra
odd. 1 (2. NP):
Mgr. Světlana Zbořilová
telefon: 530 506 452
kapacita: 20 lůžek
žádost o přijetí pacienta: formulář zde
Oddělení LDN 2
vedoucí lékař: prim. MUDr. Zdeněk Zatočil, primář LDN
tel. 530 506 450, 723 961 676
staniční sestra
odd. 2 (4. NP):
Martina Pokorná
telefon: 530 506 451
kapacita: 30 lůžek
žádost o přijetí pacienta: formulář zde

Naše nemocnice otevřela od března 2017 50 lůžek LDN. Naše nové pracoviště se nachází ve 2. NP a 4. NP Kliniky Campus, ul. Kamenice 811/32, Brno-Bohunice  (příjezd převozových sanitek na spodní parkoviště pod klinikou). Pracoviště LDN v případě potřeby využívá veškeré zázemí nemocnice SurGal Clinic (laboratoř, zobrazovací metody, chirurgie, operační sály apod.)

Pracoviště je zaměřeno na poskytování ošetřovatelské péče pro pacienty s dlouhodobějším onemocněním, kdy pro nesoběstačnost je vedle medikamentosní léčby nutná i ošetřovatelské péče a rehabilitace. O pacienty se společně stará tým pracovníků složených z lékaře, fyzioterapeuta, diplomovaných sester, zdravotnických asistentů a sanitárek/sanitářů. Zabezpečujeme i potřebnou pomoc a péči u pacientů v terminální fázi zhoubného onemocnění. Primář oddělení se celoživotně zabývá léčbou dlouhodobě nemocných pacientů, věnuje se jim i ve svém volném čase. Je i příznivcem moderních alternativních přístupů k léčbě (akupunktura apod.) K léčbě svých pacientů, kde je to indikováno, využíváme i nejmodernější metody jako canisterapie – „léčba psem“, zdravotnické klauny a služby duchovních organizací.

Pracoviště LDN disponuje převážně jedno až dvoulůžkovými pokoji bez jakýchkoliv doplatků. Všechny pokoje jsou vybaveny elektricky polohovatelnými lůžky a nábytkem v dekoru ořech, umyvadlem a LCD TV.

Pro zpříjemnění atmosféry hospitalizace byly pokoje doplněny o velkoformátové fototapety přírody. V rámci 2NP byly použity motivy z kolekce „Moravské Toskánsko“ od fotografa p. Tomáše Vocelky (http://cestovani.idnes.cz/moravske-toskansko-04i-/po-cesku.aspx?c=A151026_152645_po-cesku_skr), kterému tímto děkujeme za charitativní podporu našeho projektu! V rámci 4. NP pak byly použity motivy z celosvětové kolekce.

 Pobyt pacienta na oddělení LDN je dočasný. Délka pobytu závisí na zdravotním stavu nemocného. Po jeho stabilizaci hospitalizace končí a pacient se vrací do domácího ošetření, nebo do předem zajištěného sociálního zařízení.