Slavnostní zahájení provozu nové magnetické rezonance a počítačové tomografie

Naše nemocnice dnešního dne za přítomnosti pana premiéra Petra Fialy a jeho delegace slavnostně zahájila provoz nově instalovaných modalit – MRI a CT. Jedná se obnovu přístrojového vybavení nemocnice.


Nemocnice SurGal Clinic oslavila 3. 10. 2021 již 10. výročí, a proto dostala dárek v podobě nových přístrojů MRI a CT zn. Canon. Oba přístroje mají integrovanou umělou inteligenci „AiCE“ za účelem nejvyšší úrovně zobrazení. MRI je v konfiguraci 1,5T s integrovanou celotělovou cívkou pro nejvyšší screeningová vyšetření. CT má 80 detektorových řad s nejnižší dávkou radiace. V dané konfiguraci se jedná o jediné instalace v České republice.

„Nová MRI je komfortní, má nejširší průměr gantry na trhu (71 cm) a dokáže zkrátit čas vyšetření o dlouhé minuty. Např. vyšetření kolene cca 12 min (srov. dříve na starém přístroji 25 min.)“ uvádí primář oddělení zobrazovacích metod MUDr. Lukáš Hruška.

„Velmi nám záleží na tom, aby se u nás pacienti cítili dobře. Investujeme do nejmodernějších přístrojů, abychom šli s dobou a instalace těchto modalit je toho důkazem. I zkrácení délky vyšetření zkrátí čekací dobu na vyšetření, což pozitivně ovlivní dostupnost zdravotní péče v JmK,“ uvádí ředitelka nemocnice JUDr. Jitka Kellnerová.

Oddělení zobrazovacích metod za 10 let poskytlo přibližně 75 000 vyšetření na MRI a 140 000 vyšetření na CT.

SurGal Clinic, jako jedna z prvních nemocnic v republice, již představila následující metody:

Ohlasy v médiích

10. 1. 2022


Zpět