Dlouhodobá ošetřovatelská péče A

 
#

doc. MUDr. Jiří Vokurka, CSc.
primář oddělení
vokurka@surgalclinic.cz
+420 530 506 450

#

Martina Pokorná
staniční sestra
pokorna@surgalclinic.cz
+420 530 506 451

#

Bc. Jana Čech
zdravotně sociální pracovník
socialni@surgalclinic.cz
+420 601 165 711

Žádost o příjem

Omlouváme se, oddělení je z důvodu pandemie covid-19 dočasně uzavřeno.

Naše nemocnice otevřela od března 2017 20 lůžek dlouhodobé ošetřovatelské péče. Naše pracoviště se nachází ve 2. NP Kliniky Campus, ul. Kamenice 811/32, Brno-Bohunice  (příjezd převozových sanitek na spodní parkoviště pod klinikou). Pracoviště LDN v případě potřeby využívá veškeré zázemí nemocnice SurGal Clinic (laboratoř, zobrazovací metody, chirurgie, operační sály apod.)

Pracoviště je zaměřeno na poskytování ošetřovatelské péče pro pacienty s dlouhodobějším onemocněním, kdy pro nesoběstačnost je vedle medikamentosní léčby nutná i ošetřovatelské péče a rehabilitace. O pacienty se společně stará tým pracovníků složených z lékaře, fyzioterapeuta, diplomovaných sester, zdravotnických asistentů a sanitárek/sanitářů.

Primář oddělení se celoživotně zabývá léčbou dlouhodobě nemocných pacientů, věnuje se jim i ve svém volném čase. Je i příznivcem moderních alternativních přístupů k léčbě (akupunktura apod.) K léčbě svých pacientů, kde je to indikováno, využíváme i nejmodernější metody jako canisterapie – „léčba psem“, zdravotnické klauny a služby duchovních organizací.

Pracoviště LDN disponuje převážně jedno až dvoulůžkovými pokoji bez jakýchkoliv doplatků. Všechny pokoje jsou vybaveny elektricky polohovatelnými lůžky a nábytkem v dekoru ořech, umyvadlem a LCD TV.

Pro zpříjemnění atmosféry hospitalizace byly pokoje doplněny o velkoformátové fototapety přírody. V rámci 2NP byly použity motivy z kolekce „Moravské Toskánsko“ od fotografa p. Tomáše Vocelky, kterému tímto děkujeme za charitativní podporu našeho projektu! V rámci 4. NP pak byly použity motivy z celosvětové kolekce.

Pobyt pacienta na oddělení LDN je dočasný. Délka pobytu závisí na zdravotním stavu nemocného. Po jeho stabilizaci hospitalizace končí a pacient se vrací do domácího ošetření, nebo do předem zajištěného sociálního zařízení.