3. výročí Centra miniinvazivní chirurgie za prestižní účasti

V centru bylo provedeno již více než 3500 laparoskopických operací


Brno, 7. 11. 2017: Centrum miniinvazivní chirurgie SurGal Clinic oslavilo již 3. výročí svého otevření za prestižní účasti. Patronem oslav se stal prof. Michael Jacobs, MD, FACS, FICS, uznávaný americký chirurg a bývalý prezident USA sekce International College of Surgeons (ICS). Organizátorem oslav byl současný prezident české sekce ICS a kolega z řad zaměstnanců nemocnice – doc. MUDr. Jiří Vokurka, CSc., FICS.

Součástí oslav bylo uspořádání odborného semináře na téma Možnosti miniinvazivních přístupů v chirurgii slinivky břišní, kde své přednášky prezentovali světoví odborníci prof. Michael Jacobs (USA, Detroit) a prof. Ameet Patel (UK, London), dále pak zástupci IKEM Praha a chirurgické kliniky FN Brno. Bylo naší velkou ctí, že zahájení semináře se ujal prof. Martin Bareš, PhD., prorektor MU a zvolený děkan LF MU pro období 2018–2022.

Centrum minivazivní chirurgie SurGal Clinic je vysoce moderní pracoviště, jehož páteří je laparoskop EINSTEIN VISION 3D (první instalace v České republice), který umožňuje operatérovi vidět operační pole v 3D rozlišení na FULL HD monitoru a tím provést operaci naprosto bezpečně, bezchybně a výrazně rychleji. Pacienti jsou s péčí centra velmi spokojeni, operaci tímto přístrojem přímo vyžadují, neboť snižuje riziko krvácení, zkracuje délku operačního výkonu (což snižuje riziko infekce a anesteziologickou zátěž), v neposlední řadě má metoda příznivý vliv i na celkovou dobu hospitalizace. „Operace přístrojem EINSTEIN VISION 3D se staly každodenní praxí našeho centra. Tento unikátní přístroj je výborný pomocník při náročné chirurgické operativě a určitě bych jeho použití doporučil každému pacientovi, který podstupuje laparoskopickou operaci,“ říká lékařský ředitel SurGal Clinic MUDr. Petr Diviš, Ph.D.

Centrum nejčastěji provádí operace žlučníku, kýly, slepého střeva, dále pak miniinvazivní diagnostické zákroky, operace na tlustém střevě, onkologické operace, urologické operace a jiné zákroky v dutině břišní.

7. 11. 2017


Zpět