Od 1. 12. 2022 je v provozu už celá klinika DOP Campus

V SurGal Clinic 1. 12. 2022 otevřeli poslední oddělení nové Kliniky DOP Campus – oddělení D o kapacitě 25 lůžek.


Je to přesně rok, co nemocnice SurGal Clinic zahájila provoz nové Kliniky dlouhodobé péče Campus na adrese Kamenice 811/32, 625 00 Brno-Bohunice a postupně otevírala jednotlivá oddělení. Od 1. 12. 2022 se podařilo otevřít poslední 4. oddělení D. Nemocnice tak naplnila slib, který dala primátorce města Brna a občanům, že do roka bude mít Brno k dispozici o 100 lůžek dlouhodobé péče více. Počet těchto lůžek je velmi nedostatečný v rámci celého Jihomoravského kraje a je nám potěšením, že můžeme Brnu takto pomoci. Výsledkem zprovoznění našeho pracoviště je tedy uvolnění kapacit akutních lůžek v ostatních nemocnicích.

Pracoviště poskytuje ošetřovatelskou péči klientům s dlouhodobějším onemocněním, kteří jsou v péči nesoběstační. Filozofie nové Kliniky Campus je založená na odborné péči, kterou zajišťuje milý personál tak, abychom klientům vytvořili podmínky, ve kterých se cítí bezpečně, pohodlně a důstojně. Klinika disponuje převážně dvoulůžkovými pokoji v dekoru ořech, aby se pacienti cítili příjemně, a její kapacita je 100 lůžek. Pro klienty je zajištěna medikamentosní léčba a ošetřovatelská péče. Náš personál je složen z lékařů, diplomovaných zdravotních sester, zdravotnických asistentů, sanitářů a fyzioterapeutů.

Zdravotní péče je plně hrazena všemi zdravotními pojišťovnami.

„Plán vybudovat novou kliniku se zrodil v roce 2020 a je velmi potěšující, že se nám v této složité době podařilo nejen kliniku od 1. 1. 2022 otevřít, ale i v rámci stejného roku plně zprovoznit,“ doplňuje JUDr. Jitka Smrčka, ředitelka nemocnice SurGal Clinic.

Přeji na stránky Kliniky DOP

5. 12. 2022


Zpět