S tak přátelským a přitom vysoce profesionálním zdravotnickým prostředím jsem se ještě nesetkal

Vážená paní ředitelko,

před časem jsem byl hospitalizován v SURGAL CLINIC na oddělení G1, za účelem bariatrické operace a musím říci, že od okamžiku vkročení do budovy SURGAL CLINIC a po celou dobu mého pobytu/operace jsem se s tak přátelským a přitom vysoce profesionálním zdravotnickým prostředím ještě nesetkal.


Víte, pracuji třicet let na Magistrátu města Brna a každý den komunikuji se spoustou lidí, jak kolegů, tak občanů. Mám dojem, že taková lidskost a úcta se pomalu začíná vytrácet. Toto se ovšem nedá říct o vaší klinice. Operace proběhla pod vedením pana MUDr. Jeřábka, dalších lékařů a celého týmu sester a ošetřujícího personálu. Celou dobu mého pobytu jsem byl velmi mile překvapen vysokou odbornou péčí a citlivým přístupem všeho personálu kolem. To všechno každý ocení a i jinak vnímá teprve, až se dostane do takové situace, kdy je zcela odkázán a v rukou jiných.

I když jsem se po operaci cítil všelijak, ani na okamžik jsem nezapochyboval, že jsem v těch opravdu správných rukách, neboť jsem vnímal, že se všichni snaží plnit své úkoly vyplývající z jejich profese maximálně zodpovědně a snad i nad rámec svých povinností. Milé chování, úsměv, krátké popovídání – to všechno v danou chvíli jistě přispívalo k pohodě a mému zdárnému pooperačnímu stavu.

Dovolte mi, abych vyjádřil všem v SURGALU velké poděkování za nevšední péči a přístup, který mi určitě přispěl k zvládnutí všech obtíží, které operaci provázely a především k psychické pohodě, zvláště pak sestřičkám paní Radce Makešové a paní Barboře Kroupové. Cením si práce všech v této tak náročné práci, a to především proto, že více než jinde je to práce o lidech a s lidmi.

Ještě jednou Vám všem děkuji.

S úctou J. N.

23. 11. 2019


Zpět