Otevření Centra semiakutní traumatologie

Od 1. 6. 2023 funguje v SurGal Clinic Centrum semiakutní traumatologie, jehož činnost jsme představili dne 31. 5. 2023 na tiskové konferenci.


Centrum vzniká v rámci ortopedického pracoviště a je zaměřené na zranění, při nichž není třeba akutní ošetření, ale problémy se objeví třeba až za pár dnů od zranění. Centrum se soustředí na léčbu úrazů velkých kloubů. Při indikované artroskopii kolene klademe důraz na záchovné operace menisků, používáme nejmodernější a jedinečný systém, umožňující kvalitnější ošetření prasklého menisku, který se v ČR prakticky nepoužívá.

Slovy prim. MUDr. Milan Novotného, primáře ortopedického pracoviště SurGal Clinic: „Je pro nás důležité neustále sledovat trendy v léčbě a přinášet pacientům moderní metody, které snižují bolestivost, zvyšují efekt operace a v konečném důsledku zkracují délku hospitalizace. Moderní ošetření menisků k těmto trendům rozhodně patří. Centrum nabízí komplexní přístup, včetně brzkého termínu vyšetření, zobrazovací metody (RTG, UTZ) na počkání a následně diagnózu a návrh řešení v ten stejný den. Termín nezbytné MRI (magnetické rezonance) zajistí v SurGal Clinic do pár dnů. A v horším případě, kdy je indikovaná i operace (nejčastěji artroskopie), zajistíme operační termín do 2 týdnů. Před operací provedeme předoperační vyšetření a po operaci i pooperační rehabilitace, takže pacient má všechno „pod jednou střechou“.

Ohlasy v médiích

1. 6. 2023


Zpět