3D laparoskopie

 

3D laparoskop (ilustrační obrázek)

Naše klinika je jediným zdravotnickým zařízením v České republice, které se může chlubit nejmodernějším laparoskopickým přístrojem na světě – 3D laparoskopem.

Hlavní výhody 3D laparoskopické operace:

  • Nejbezpečnější laparoskopická operace díky 3D prostorovému zobrazení operované dutiny (výborná přehlednost operovaného místa bez nutnosti „předvídat“)
  • Nejkvalitnější zobrazení operovaného pole na FULL HD obrazovce s nejvyšším rozlišením
  • Nejrychlejší laparoskopická operace díky výborné přehlednosti a snadné orientaci
  • Nejkratší pooperační rekonvalescence díky miniinvazivnímu přístupu, kratšímu výkonu a kratší anestezii

Nejčastější diagnózy operované 3D laparoskopem:

  • Žlučník
  • Kýla
  • Slepé střevo

3D laparoskopie

Tento přístroj umožňuje reálné a dokonalé prostorové zobrazení v nejvyšší možné HD kvalitě. Pro operatéra je tak operace snazší a bezpečnější. Díky 3D zobrazení vidí všechny detaily včetně hloubky, jako kdyby byl pacient otevřený.

Prostorové vidění a vysoké rozlišení FULL HD monitoru významně napomáhá lékaři rozpoznat, správně uchopit a přesně separovat i velmi jemné tkáně a křehké struktury. Operatér tak vidí více detailů a především je schopen vnímat hloubku, což doteď nemohl. Zvyšuje se tak přesnost operačního výkonu, snižuje se únava lékaře a pro pacienta znamená operace tímto přístrojem vyšší bezpečnost zákroku.

Miniinvazivní chirurgie jednou z priorit SurGal Clinic a naše klinika je prvním zdravotnickým zařízením u nás, která tento přístroj pro své pacienty zakoupila.    

Technologie 3D se v medicíně pomalu objevují a nacházejí si svá uplatnění. Překážkou mnohdy bývá jejich nedokonalé zpracování, omezené uplatnění a drahý provoz. 3D Einstein Vision laparoskop však najde uplatnění u 99 % všech laparoskopických výkonů, které se v dnešní době provádějí, a naučit se s ním pracovat není pro zkušeného operatéra žádný problém.