Magnetická rezonance (MRI)

 
#

prim. MUDr. Lukáš Hruška
primář oddělení
hruska@surgalclinic.cz

Objednat se k vyšetření

Pracovní doba: po–pá, 7:00–21:00

Naše pracoviště je vybaveno unikátní magnetickou rezonancí Vantage Orian MR 1,5T od firmy Canon. Jedná se o MR přístroj s velkým otvorem pro pacienta, a mimořádně krátkým, vyšetřovacím tunelem, což zajišťuje komfort pacienta během vyšetření a minimalizuje úzkostní stavy pacienta např. u klaustrofobických pacientů.

Systém MR je tichý, je vybaven technologií vakuového uložení cívky a speciální izolace mezi vakuovou komorou a magnetem, jejichž kombinací se dramaticky snižuje úroveň akustického hluku v prostředí MR a kolem něj a podstatně zvyšuje pohodlí pacienta. Není tedy nutná ochrana sluchu počas vyšetření.

Systém MR je rychlý, je vybaven technologii rekonstrukčního algoritmu využívajícího hluboké učení (Deep Learning Reconstruction) AiCE, která inteligentně odstraňuje šum z obrazů a vede ke zvýšenému anatomickému a prostorovému rozlišení.

Compress SPEEDER je systém náběru obrazových dat z pacienta, který rovněž zkracuje dobu vyšetření a zároveň umožňuje zvýšit rozlišení obrazu.

Díky kombinaci technologie AiCE a Compress SPEEDER lze výrazně zkrátit dobu vyšetření a zároveň zvýšit rozlišení výsledného obrazu až na úroveň obrazu pořízeného 3T MR přístrojem.

Vyšetření bederní páteře trvá cca 10 minut, kolena a ramena kolem 12 minu, což ocení hlavně klienti s akutní bolestivostí.

Systém celotělového snímání umožňuje provádět celotělová screeningová vyšetření zejména k vyloučení onkologických onemocnění.

Systém RF cívek: celotělová, hlavová, páteřní, ramenní, kolenní, zápěstní, a dvě flexibilní cívky pro vyšetření lokte a měkkých tkání. Tyto cívky nám zaručují ty nejkvalitnější snímky ze všech oblastí lidského těla.

Systém Redimed: Redimed je celostátně rozšířenou sítí, přes kterou je možno zasílat, stahovat a sdílet obrazovou dokumentaci (tzv. regionální PACS, Picture Archiving and Communicating System) mezi lékařskými institucemi a spolupracujícími ambulantními praxemi kdekoliv v ČR a velké části SR. Systém Redimed patří k nejpropracovanějším systémům svého druhu v Evropě.

V této konfiguraci poskytujeme vyšetření z následujících oblastí:

  • neurologická diagnostika
  • kompletní ortopedická a revmatologická diagnostika včetně MR artrografie ramenních a kyčelních kloubů
  • kompletní břišní diagnostika
  • multiparametrické vyšetření prostaty dle kriterií poslední verze PI-RADS 2.1 s možnostní doplnění MR spektroskopie prostaty
  • vyšetření bolestí zad
  • onkologická diagnostika

Vyšetření dětí provádíme ve výjimečných případech po dohodě. Neprovádíme vyšetření u pacientů, kteří vyžadují celkové uspání nebo nepřetržité napojení na přístroje.