Magnetická rezonance (MRI)

 
#

prim. MUDr. Lukáš Hruška
primář oddělení
hruska@surgalclinic.cz

Objednat se k vyšetření

Pracovní doba: po–pá, 7:00–21:00

Naše pracoviště je vybaveno unikátní magnetickou rezonancí od společnosti Toshiba, přístroj Toshiba Excelart MRI Vantage XGV se systémem celotělového snímání Atlas. Náš přístroj je ultra krátký 1,5T aktivně stíněný magnet s aktivně stíněnými gradientními cívkami a Pianissimo hardware kitem.

Magnetická rezonance má tyto exkluzivní systémy:

Systém celotělového snímání ATLAS: Systém Atlas umožňuje vyšetřování celého těla (skenovací rozsah je 205×55×55 cm) bez výměny cívek s použitím ojedinělého systému speciálních 16–32 kanálových cívek se 128 nezávislými elementy. Systém ATLAS umožňuje až 4000 rekonstrukcí /sec. Systém Atlas nabízí speed faktor až 16, velmi vysokou citlivost a možnost libovolně kombinovat cívky Atlas a ostatními cívkami. Uvědomujeme si, že pobyt v přístroji při vyšetření není pro každého příjemný, proto tento systém snižuje délku vyšetření na minimum.

Systém Pianissimo™ hardware kit: Systém Pianissimo™ zaručuje unikátní redukci hluku při vyšetření, kdy pacient může v klidu naslouchat příjemné hudbě z vyšetřovny, aniž by byl nucen si nasazovat sluchátka.

Systém JET R7 package: Systém JET R7 package je unikátní systém redukce pohybových artefaktů. Artefakty způsobené pohybem pacienta během snímání způsobují špatnou kvalitu snímku a proto si zpravidla vyžádají opakování snímkování. Tento negativní vliv pohybových artefaktů je minimalizován právě systémem JET R7, díky kterému je snížena nutnost opakování vyšetření a je tak maximálně ušetřen stres a čas pacienta.

Systém FBI: Systém FBI je výjimečný systém vylepšeného zobrazování cév při MR angiografii. Lékař má tak možnost upustit od nitrožilní aplikace kontrastní látky.

Systém Contrast MR Angio Imaging: Systém Contrast MR Angio Imaging umožňuje cévní zobrazení s použitím kontrastní látky, včetně synchronizace s dýcháním a tepem pacienta.

Systém RF cívek: Naše magnetická rezonance je vybavena cívkami QD celotělová, QD hlavová, QD páteřní, QD ramenní, QD kolenní, univerzální kruhová, které nám zaručují ty nejkvalitnější snímky ze všech oblastí lidského těla.

Systém Redimed: Redimed je celostátně rozšířenou sítí, přes kterou je možno zasílat, stahovat a  sdílet obrazovou dokumentaci (tzv. regionální PACS, Picture Archiving and Communicating System) mezi lékařskými institucemi a spolupracujícími ambulantními praxemi kdekoliv v ČR. Systém Redimed patří k nejpropracovanějším systémům svého druhu v Evropě.

V této konfiguraci poskytujeme vyšetření zejména z následujících oblastí:

  • neurologická diagnostika
  • kompletní ortopedická a revmatologická diagnostika
  • kompletní břišní diagnostika
  • vyšetření bolestí zad
  • onkologická diagnostika

Vyšetření dětí provádíme ve výjimečných případech po dohodě. Neprovádíme vyšetření u pacientů, kteří vyžadují celkové uspání nebo nepřetržité napojení na přístroje.