Počítačová tomografie (CT)

 
#

prim. MUDr. Lukáš Hruška
primář oddělení
hruska@surgalclinic.cz

Objednat se k vyšetření

Pracovní doba: po–pá, 7:00–19:00

Naše pracoviště je vybaveno nejvyšší řadou CT od společnosti Canon, přístroj Aqulion Lightning SP je multidetektorový CT přístroj s 80 řadami detektorů v ose Z, který umožňuje provádět široký rozsah vyšetření s krátkými časy skenování a nejlepší kvalitou CT obrazu. Systém využívá řadu inovativních technologií, ale i snadné a rychlé uživatelské prostředí.

CT Aqulion Lightning SP je vybaven velkým otvorem gantry průměru 78 cm a vyšetřovacím stolem s nosností až 300 kg a s přesným polohováním pro zajištění snadného přístupu k pacientovi, většího pocitu bezpečí i pro nadměrně obézní pacienty, ale i pro pohodlnější přístup lékaře při provádění intervenčních výkonů.

CT přístroj má řadu funkcí a technologií pro významné snížení expoziční pacientské dávky. Je vybaven nejnovější verzí revoluční technologie AIDR (Adaptive Iterative Dose Reduction), která dramaticky snižuje nutné ozáření pacienta rentgenovým zářením při vyšetření o 30–70 % při zachování diagnostické kvality obrazu.

Unikátní je i technologie rekonstrukce CT obrazu (AiCE) s využitím umělé inteligence pro všechny anatomické oblasti a všechny typy vyšetření. Výsledkem je, díky rozpoznání rozdílu mezi signálem a šumem, dokonalý obraz při další významné redukci dávky záření zejména při vyšetřování plic a břicha.

Náš přístroj umožňuje komplexní vyšetření celého těla s extrémně vysokou kvalitou snímků v 3D a MPR rozlišení. Tato řada CT je schopna pořídit až 50 obrazů za sekundu, má schopnost pořídit akvizice až v 80 tomovrstvách současně. Naše CT tak zkracuje délku vyšetření na minimum.

Součástí CT je portálové diagnostické multi-modalitní řešení Vitrea, které přispívá a napomáhá k lepší komunikaci mezi radiology, kliniky a pacienty. Poskytuje pokročilé dedikované software nástroje pro CT a MR modality, například dedikovaný software pro hodnocení postižení plicního parenchymu u pacientů s COVID 19. Dále umožňuje rozsáhlou řadu vyšetření, přesná měření útvarů a orgánů, možnost odstraňování kostí při vyšetření, 3D virtuální koloskopii, endoskopii, rychlé 3D barevné zpracování snímků. Součástí je i rozšíření Global Illumination, což je unikátní 3D vizualizační technika, která poskytuje fotorealistický pohled na anatomii člověka. Uživatelé mohou tyto 3D obrazy získat a sdílet nejen pro popis vyšetření, ale i pro vzdělávání.